Adonai Fest - oficiálna webstránka hudobného festivalu (Košice - Sídlisko KVP)


...prihlás sa
a pošli to ďalej...
...návštevnosť stránky...

Hit Counter... podporili nás...


mestská časť
Košice - Sídl. KVPrímskokatolícka farnosť
Košice - Sídl. KVP

...aktualizované...

24. 8. 2013Pozývame vás na farský deň a na Národný pochod za život!

Aktuality

Farský deň na KVP


V roku 2013 sa Adonai Fest vzhľadom na premiéru Národného pochodu za život (21. a 22. septembra) a s tým suvisiacimi sprievodnými podujatiami neuskutoční.


Preto Vás o to skôr srdečne pozývame pri príležitosti prvého výročia posviacky kostola na Sídl. KVP na FARSKÝ DEŇ, v miestnom spoločenstve, a to v nedeľu 1. 9. 2013. Chýbať nebudú aktivity a súťaže pre rodiny a deti, a na záver si dáme "repete" v podaní KANDRÁČOVCOV!


Archív z roku 2012

Pofestivalová nedeľa: KANDRÁČOVCI!


Srdečne Vás pozývame na koncert "ľudovej" skupiny KANDRÁČOVCI! So všetkým, čo k tomu patrí. V nedeľu hneď po festivale.


(zobraziť celý článok)

Festival v roku 2012 - najhorúcejšie správy


Aké bude počasie?
Prečo sa oplatí kúpiť zlosovateľný lístok?
A viete, že MHD bude zaradmo?
Na čo sa ešte môžete tešiť?


(zobraziť celý článok)

Archív z roku 2011

Pofestivalová súťaž (Adonai Fest 2011) - vyhodnotenie


Súťažná otázka a výhercovia. My už vieme, že hlavná cena - vstupenka na monumentálne dielo Piotra Rubika SANTO SUBITO v košickej Steel Aréne - poputuje do okresu Vranov nad Topľou...


(zobraziť celý článok)

Pofestivalová nedeľa: Pali Pinter & Groovin' Heads!


Podobne ako pred rokom, aj tentoraz bude mať Adonai Fest svoje nedeľné "dozvuky". A opäť privítame výbornú inštrumentálnu skupinu Groovin' Heads. S hosťom Palim Pinterom...


(zobraziť celý článok)

Vizitky hudobných kapiel (A. F. 2011)


Predfestivalé rýchle predstavenie kapiel a ďalších účinkujúcich. Odkedy hrajú, čo už stihli vytvoriť, webové kontakty, upútavky. Určite sa to oplatí vidieť aj naživo.


(zobraziť celý článok)

"Poďte a uvidíte!" (alebo históriu chceme písať aj v roku 2011)


...v niečom sa história opakuje, v niečom je stále jedinečná. Čas neúprosne beží a my dnes už naisto vieme, že v sobotu 24. septembra 2011 by sa mal na tradičnom sídliskovom mieste uskutočniť ďalší ročník "panelákového" festivalu ADONAI FEST.

Niektoré skupiny tu budú prvýkrát, v prípade iných sa história bude opakovať. To všetko však bude prepletené určite srdečnou atmosférou, nadšenými hudobnými výkonmi a pevne veríme, že aj pekným počasím. Nenechajte si teda ujsť vystúpenia kapiel Soren, The Sain, Kéfas, Fuga, 30tri, S2G band, Peter Milenky band a Slnovrat.

SIEDMY ROČNÍK FESTIVALU KLOPE AJ NA VAŠE DVERE ;-)


Archív z roku 2010

Festivalová "afterparty"? Skvelý jazzman Peter Lipa!


Prvýkrát v našej festivalovej histórii pozývame na nedeľnú pohodičku so slovenskou jazzovou legendou Petrom Lipom! Toto nemôžete nevidieť...


(zobraziť celý článok)

Vizitky hudobných kapiel


(Skoro) všetko o tých, ktorých uvidíme v sobotu 25. 9. 2010 uprostred (ne-)obyčajného košického sídliska. Odkedy hrajú, miništatistiky, upútavky.

Ale niet nad osobnú skúsenosť :-)


(zobraziť celý článok)

"Tu som, pošli mňa" na 6. ročník festivalu!!!


Srdečne vás pozývame už na šiesty diel hudobného festivalu zvaného Adonai Fest uprostred sídliskových panelákov, presne v sobotu 25. 9. 2010 v Košiciach na Sídlisku KVP. Pestrý program, samotná myšlienka a predovšetkých kapely určite k účasti vás aj vašich známych budú veľmi motivovať... Kto to vlastne príde?


(zobraziť celý článok)

Archív z roku 2009

Vyhodnotenie pofestivalovej súťaže (Adonai Fest 2009)


I keď s časovým odstupom, ale o to symbolickejšie na sviatok sv. Mikuláša sme spomedzi úspešných riešiteľov pofestivalovej súťaže (ktorí získali aspoň 5 zo 7 bodov) vyžrebovali tri osoby, ktoré získali niektoré z avizovaných cien. A ako poďakovanie za vyplnenie dotazníka (pomáha nám zlepšovať organizačno-technickú zložku podujatia) sme sa rozhodli, že...


(zobraziť celý článok)

Festivalové návraty (ročník 2009)


"In the name of love, one more in the name of love...," ozvalo sa z môjho mobilu štyri hodiny po jeho nastavení. Čo to? Aha, 6:00, vstáva sa na Adonai. Škoda, že to s tým spánkom nejako nevyšlo. Tak nabudúce. Čaká ma však čosi lepšie...


Našlo si nás krásne slnečné ráno, ako sa tak skoro ráno prechádzame a usilovne mlátime kladivom do orientačných šípok na festival...


(zobraziť celý článok, ako bolo na festivale v roku 2009)

Pofestivalová súťaž (spojená s minidotazníkom)


Ako sme už skôr avizovali, pripravili sme pre vás súťaž, ktorou sa vrátime spomienkami za uplynulým ročníkom Adonai Festu. Čakajú vás zaujímavé otázky, pekné ceny a jeden minidotazník. Tak neváhajte, a rovno sa pustite do práce!


(zobraziť celý článok)

Textové offline spravodajstvo


Stručný prehľad textových komentárov a fotografií pridávaných počas priebehu Adonai Festu 2009. Vypočuť si možno aj hodnotnú homíliu vdp. Mareka Pristaša, hlavného celebranta otváracej sv. omše.


(zobraziť celý článok)

Horúce správy z miesta činu!


Viete, že Slnovrat bude hrať na sv. omši? Viete, že počas festivalu bude pekné počasie? Viete, kto bude moderovať? Tak či onak, bude sa načo pozerať.


(zobraziť celý článok)

Jedným z headlinerov festivalu bude Peter Milenky band


Konečná súpiska účinkujúcich kapiel sa pomaličky kryštalizuje do finálnej podoby. I keď definitívny program sa ešte bude "kuchtiť", radi vám predstavíme tých, ktorí by sa mali 19. septembra 2009 predstaviť na KVP.


(zobraziť celý článok)

SUMMER DAY 2009 na Kalvárke - prvá prezentácia festivalu


V sobotu 13. 6. 2009 sa v areáli nového saleziánskeho strediska Tri hôrky uprostred košického sídliska Terasa uskutočnil druhý ročník minifestu SUMMER DAY (Letný deň) vyznačujúci sa pestrým programom pre deti i dospelých.

My sme túto príležitosť využili na prvú verejnú prezentáciu tohtoročného festivalu!


(zobraziť celý článok)

Adonai Fest '09 - úvodné informácie


Milí priatelia a festivaloví fanúšikovia,


sme veľmi radi, že po roku 2008 prišiel rok 2009, a s ním aj ďalšia kapitola hudobnej akcie zvanej ADONAI FEST, ktorá sa uskutoční presne 19. septembra 2009 (SO) už na tradičnom mieste - na košickom Sídlisku KVP.


Opäť bude veselo, čakajú vás ešte ne(s)poznané kapely, pestrý program (pevne dúfame :-) a srdečná atmosféra. O všetkom vás budeme včas informovať.


A. F. tím

Archív z roku 2008

Poď von... alebo obhliadnutie sa späť


Takmer celý rok sa rovná dvanástim hodinám...


Nie, toto nie je teória stláčania alebo zrýchlenia času, je to skutočnosť...a je za nami.


Keď po mnohých finálnych úpravách začala ráno po pol jedenástej svätá omša, bolo jednoznačné...


(zobraziť celý článok o tom, čo sa udialo na tohtoročnom festivale)

Adonai Fest 2008 je za nami. Ako ho vidíte Vy?


Čo sa vám nepáčilo, a naopak, čo vás príjemne prekvapilo? Aké skupiny by ste radi počuli v budúcnosti? Vyplňte dotazník a vyhrajte sadu festivalových predmetov z nielen tretieho ročníka. V prípade potreby ceny ešte zatraktívnime .


P.S.: Chceme vysloviť poďakovanie všetkým organizátorom ale aj návštevníkom tretieho ročníku Adonai Fest za možnosť spoločného prežitia pekného dňa. A tiež všetkým, ktorí smerovali svoje modlitbičky za pekné počasie :-)


(zobraziť celý článok)

Online vysielanie po prvýkrát


Pre tých, čo v sobotu 20. septembra váhali, či prísť alebo neprísť na Adonai Fest, sme mali pripravenú online formu vysielania priamo z miesta činu! Presvedčilo by vás to?


(zobraziť celý článok)

Festivalové vstupenky budú zlosovateľné


Pozor, na rozdiel od minulých rokov sa bude vyberať vstupné, a to v symbolickej výške 20 Sk (0,66 €). Pre deti a dôchodcov je vstup zadarmo.


Prečo sme boli nútení zaviesť vstupné, čítajte tu.

Kto vystúpi na treťom ročníku festivalu...


Keďže sa deň festivalu každým dňom približuje, pomaly, ale isto začíname s pozývaním.


(zobraziť celý článok)
 

Adonai Fest 2008 - motto je na svete


Po viacerých pracovných stretnutiach, ako aj individuálnych "dumkách" vzniklo tohtoročné motto festivalu. Pozostáva zo 6 písmen, 3 bodiek a - nebudem ďalej naťahovať. Proste neváhaj a

..., poď von!


(zobraziť celý článok)


zobraziť len aktuálne články