Adonai Fest - doprava


...prihlás sa
a pošli to ďalej...
...návštevnosť stránky...

Hit Counter... podporili nás...


mestská časť
Košice - Sídl. KVPrímskokatolícka farnosť
Košice - Sídl. KVP

...aktualizované...

24. 8. 2013Doprava

Možnosti dopravy na miesto činu

Miesto festivalu [areál cirkevnej školy, resp. kostol (sv. omša)] je pomerne ľahko prístupné, použiť môžete v podstate akékoľvek formy dopravy a prepravy, azda s výnimkou vodnej . Tí, čo sem plánujú príst hromadnou dopravou, odporúčame využiť parkovisko (pre osobné autá, ako aj zájazdové autobusy), a to buď v bezprostrednej blízkosti objektu kostola (kde začne festival sv. omšou) alebo na Moskovskej/Klimkovičovej ulici (odtiaľ je potrebné ísť cca 5 min. pešo za areál cirkevnej školy).

Mestská hromadná doprava

Pri cestovaní MHD Vám odporúčame dopraviť sa na jednu z nasledujúcich zastávok:

Sídl. KVP - miestny úrad

zastávka je od kostola vzdialená asi 50 m; k cirkevnej škole sa dostanete pešo naprieč sídliskom cca 700 m na západ (t. j. cestou "od kostola")

autobusy č. 19, 34, 36
trolejbusy č. 71

(autobusy č. 18 a 54 v sobotu nepremávajú)

Sídl. KVP - Cottbuská

zastávka je od kostola vzdialená asi 350 metrov (treba ísť hore kopcom smerom ku poliklinike)

trolejbus č. 72

Sídl. KVP - Klimkovičova

zastávka je od areálu cirkevnej školy vzdialená asi 350 metrov (treba ísť hore kopcom, a "pár" metrov zájsť do sídliska)

autobus č. 19


Zobraziť mapu Adonai Fest na väčšej mape

V prípade, že cestujete zo železničnej stanice alebo autobusovej stanice (obe stanice sú v podstate vedľa seba), môžete využiť tieto dopravné linky (treba dávať pozor, aby išli smerom na Sídl. KVP):

Staré mesto - železničná stanica

autobus č. 19

Staré mesto - Palackého

zastávka je za autobusovou stanicou

autobus č. 19

Staré mesto - Jakabov palác

zastávka je vzdialená asi 5 min. pešo od železničnej stanice

trolejbusy č. 71, 72


Viac informácii o MHD, ako aj aktuálny cestovný poriadok, sa môžete dozvedieť na webstránke www.dpmk.sk alebo tiež http://www.imhd.zoznam.sk/ke.

Železnicná a autobusová doprava

Do Košíc chodí pomerne veľa vlakov aj medzimestkých (a prímestských) autobusov, tak veríme, že spôsob dopravy si ku nám nájdete, hoci priamo v Košiciach nebývate. Mimochodom, cestovný poriadok možno nájst aj na www.cp.sk.

Iné formy dopravy

Pre skutočných fanatikov dobrej hudby dávame do pozornosti taktiež leteckú dopravu. Lietadla spravidla pristávajú na letisku v Košiciach - Barca. Viac info na www.airportkosice.sk.


Napokon stále obľúbenou a používanou formou dopravy je tzv. chodenie po svojich - absolútne radi uvítame návštevníkov, ktorí prídu či už pešo alebo na bicykli .