Adonai Fest - sekcia dobrovoľníkov


...prihlás sa
a pošli to ďalej...
...návštevnosť stránky...

Hit Counter... podporili nás...


mestská časť
Košice - Sídl. KVPrímskokatolícka farnosť
Košice - Sídl. KVP

...aktualizované...

24. 8. 2013Sekcia dobrovoľníkov

Hľadá sa dobrovolník...

Každé podujatie si vyžaduje nasadenie ľudí, ktorí svoje úsilie "pretavia" do praktickej roviny. Nie je to inak ani v prípade Adonai Festu. Príprava (ktorá už začala a vyvrcholí v posledných predfestivalových dňoch), samotná realizácia a mnoho ďalších s tým spojených aktivít (napr. propagácia) si priam vynucujú akcieschopnosť množstva osôb, ktoré sú ochotné zriecť sa svojho voľného času v prospech spoločného diela.

Diagnóza dobrovoľníka

Dobrovoľník je osoba, ktorá keď má chuť veľa robiť, sa musí uspokojiť s málom práce, a zase keď nemá ani náhodou voľný čas, neváha prísť pomôcť.

Dobrovoľník je osoba, ktorá v nadšení z roboty nerobí zbytočné stresy z kritických pripomienok "spolukolegov".

Je to osoba, ktorá v kritickom čase spí maximálne 5 hodín denne , napriek tomu nestráca životný optimizmus, a tvári sa sviežo a zdravo sťa z reklamy na dôchodkové poistenie.

A napokon, dobrovoľník je osoba, ktorá po tom všetkom, čo bolo treba urobiť, v pofestivalovú nedeľu, si sadne do kresla a povie: do kelu, my sme to naozaj zvládli! Vďaka Bohu...

Čo treba mať stále pred očami

Festivalovým dobrovoľníkom môže byť v podstate ktokoľvek, kto je pripravený ponúknuť svoje talenty a svoju pomoc (najmä osobnú). Musí však íst o človeka, ktorý za tým všetkým vidí aspon trochu aj ten vyšší ciel - teda skutočnosť, že Adonai Fest nerobíme preto, aby som sa ja (dobrovoľník) mal kde vytiahnuť, ale preto, že chceme touto akciou potešiť mnoho ďalších ľudí, dať im možnost nádherne stráviť jeden deň, a tak spoločne osláviť nšho Boha, ktorý je koniec-koncov tým Najvyšším cieľom.

Kto by to mal byť

Aj keď je vítaná pomoc každého druhu, chceme povzbudiť predovšetkých mladých ľudí z KáVéPéčka, aby neváhali a pridali sa k nám. Však tento festival vyšiel od nás mladých, a jadro bežnej "každodennej" práce spočíva na nás. Pomôcť sa dá rôzne - podnety zaiste nájdete na stránkach sponzoring a ako pomôcť.

Kde sa dá nahlásiť

V prípade záujmu sa neváhajte ozvať, predbežný záujem nám hláste emailom na dobrovolnici@adonaifest.sk, nezabudnite uviesť telefonický kontakt. My si vás určite všimneme .

Všetkým osobám, ktoré akokoľvek podporujú a propagujú festival, vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať.